• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ONLINE HRA
  s Vinařstvím Vajbar
 • Přidej se
  a splň si své sny
 • DERMACOL
  nový přítel Slavíků
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Ruslana
ruslana1.jpgJméno:
Ruslana Lyzičko

Datum narození:
24. dubna 1974

Místo narození:
Lvov, Ukrajina

     Začala zpívat ve 4 letech, nejprve v dětské skupině ORION, později v dětském souboru Smile. Po skončení studia na hudební škole studovala vysokou školu ve Lvově. Ruslana je kromě vynikající zpěvačky také profesionální pianistka. Je první novodobá ukrajinská zpěvačka, které se podařilo prorazit na západ.

     Kráska z Ukrajiny získala v září 2004 ocenění na prestižních World Music Awards v Las Vegas. Jejího alba se na domácí půdě prodalo 250 000 kopií. Ale od května ji zná celá Evropa, když vyhrála poslední ročník Eurovize s písničkou Wild Dances. Na Slovensku a v Česku Ruslana od října úspěšně válcuje rádia a TV hitparády se svou skladbou Wild Dances.


ruslana2.jpgSympatická, dravá, sexy ukrajinka Ruslana, vítězka Velké ceny Eurovize vydává svoje album WILD DANCES. Rovněž tak jako je samotná Ruslana nabitá energií, tak i její všechny písničky na CD jsou rytmické a taneční. Ruslana je autorkou hudby všech skladeb na albu. "Divokost máme společnou," směje se novému imagi. Potrhané šaty z kousků kůže a kovu jsou oděv, který chce navrhovat dokonce pod vlastní značkou. Její silný vokál, originální projev, choreografie a nakonec i píseň Wild Dances je to, čím ohlušuje evropské metropole a "okupuje" první místa hitparád. Kde to všecko začalo? Velkým výkřikem na letošních cenách Eurovize, kde odstartovala svoje divoké vystoupení. Doslova ryla vzduch, krájela ponurou atmosféru, kterou do té doby před ní předváděli nudní zpěváci. Výhra velké ceny Ewurovize 49. ročník evropské pěvecké soutěže korunovala úspěch zpěvačky Ruslany. Ta svým „Divokým tancem“ přesvědčila milióny diváků, kteří prostřednictvím telefonů a SMS zpráv rozhodli, že převezme žezlo od vítězky minulého ročníku. Její aktuální album prodejem získalo už platinu. Ze skladbou Wild Dances a týmem tanečníků za zády "obsadila" Turecko, kde se soutěž konala!

     Manžel ALEX pomáhá Ruslaně realizovat představu o dynamické taneční choreografii. Při vystoupení na soutěži dokonce na ni žárlil a vyčítal si, jak "nešetrně" z ní udělal sexy amazonku. Její hudba je velmi exotická a lidové motivy jsou neoposlouchané, hudební nástroje originální. Díky tomu má pověst kreativní muzikantky. Je diplomovaná klavíristka a dirigentka.

     Ruslana  vystoupila na slavnostním vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni 2004.

Oficiální webová stránka Ruslany