• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ONLINE HRA
  s Vinařstvím Vajbar
 • Přidej se
  a splň si své sny
 • DERMACOL
  nový přítel Slavíků
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Olympic

olympic.jpg Karel Gott je jedinečným zjevem v oblasti sólových zpěváků a Olympic je to samé mezi skupinami. Neboli: vedle Gotta je Olympic druhou největší legendou české populární hudby. Skupina založená v roce 1963 a i přes nejrůznější ohlášená ukončení kariéry dodnes prakticky stále existující. Ve Zlatém slavíku bodoval Olympic "zlatě" v letech 1981–1983, tedy v časech své druhé největší slávy (v 60. letech ještě kategorie skupin neexistovala), kdy byl ze zakládajících členů v kapele již jen Petr Janda a klávesista Miroslav Berka. První éru velké popularity zažil Olympic v 60. letech (desky Želva a Pták Rosomák), druhá velká éra následovala na přelomu 70. a 80. let především díky hitům Osmý den, Jasná zpráva nebo Okno mé lásky. I když se Olympic v pozdějších letech vždy ocital na hraně mezi rockem a popem, své rock ollové kořeny nikdy v principu nezradil ani neopustil. I díky tomu není ani dnes jen mrtvou legendou, ale koncertně činnou a publikem o generace mladší přijímanou kapelou. To dokumentuje i vítězství v Českém slavíku v letech 1996-1998.

     V roce 2000 vzniká ve studiu Propast ohlášené album To nejlepší z Olympicu 1 s novými verzemi klasických hitů. V následujícím roce se bezesporu největší akcí stává turné po Spojených státech amerických a Kanadě. Vychází album To nejlepší z Olympicu 2. V roce 2002 Olympic nekoncertuje – vrcholí přípravy na oslavy 40. výročí existence skupiny. Ty začínají premiérou muzikálu Jak se lítá vzhůru v divadle Ta Fantastika. Tři mega koncerty k výročí existence kapely shlédlo ve třech největších městech republiky kolem 35.000 fanoušků. Z pražského koncertu bylo vydáno DVD Olympic slaví 40 let. V roce 2004 skupina koncertuje po České republice a zároveň vychází projekt Petra Jandy, Luboše Andršta a Lubomíra Brabce3 GUITARS.

     Začátkem roku 2005 Olympic odlétá do Austrálie na své první australské turné, které se uskutečnilo v Melbourne, Adelaide, Brisbane a Sydney. O rok později tj. v roce 2006 vyráží skupina Olympic na  koncertní tutné Trilogy Tour 2006. Turné začíná na Slovensku v Košicích, poté následuje Žilina a nakonec Bratislava. V České republice se turné koná v Praze, Olomouci, Brně, Zlíně a Opavě. V Sazka Areně, jako jediné, byla použita vzducholoď, pomocí níž se kapela dopravila na podium. Koncertu přihlíželo 9000 diváků.


 

Ocenění celkem

Zlatý slavík

Český slavík
a Český slavík Mattoni

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

6

7

2

3

3

1

3

4

1

 

 
Oficiální webové stránky skupiny Olympic