• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ONLINE HRA
  s Vinařstvím Vajbar
 • Přidej se
  a splň si své sny
 • DERMACOL
  nový přítel Slavíků
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Lucie

Od pozvolných začátků koncem osmdesátých let, završených stříbrnou Bratislavskou lyrou za píseň Mít tě sám, se kapela LUCIE stala senzací roku 1990. Tehdy vyšlo její debutové album, kterého se prodalo 130 tisíc nosičů. Ještě většího úspěchu dosáhla skupina o rok později s druhou deskou In The Sky, jejíž prodej přesáhl hranici 140 tisíc prodaných nosičů. Po roční odmlce zažila LUCIE v roce 1993 veleúspěšný comeback s novou deskou Černý kočky mokrý žáby a následným turné, korunovaným vystoupením v roli předkapely legendárních Rolling Stones. O tom svědčí pět cen české Gramy a skladba Amerika, vyhlášená nejhranější písní roku 1994. Čtvrté řadové album nazvané Pohyby se na trhu objevilo v listopadu 1996 a po třech dnech prodeje získalo zlatou desku za prodej 25.000 kusů. V dubnu 1998 oslavila LUCIE deset let své existence. Součástí oslav se stalo i megaturné po České republice. V témže roce začala kapela připravovat nové album, které vyšlo na podzim roku 1998. Dostalo název Větší než malé množství lásky a k dnešnímu dni se prodalo přes 150 tisíc nosičů. Nemalou měrou k tomu pomohla i obliba skladby Medvídek (dodnes patří k nejslavnějším skladbám 90. let) a problémy její videopodoby při uvádění na televizních obrazovkách. Výsledek se projevil udělením pěti cen na předávání České výroční hudební ceny za rok 1998. V květnu 1999 skupina absolvovala koncertní turné, zahrnující osm vystoupení v České republice a jedno na Slovensku, které navštívilo rekordních sto tisíc diváků. Podzimní kompilace největších hitů této kapely nazvané Vše nejlepší (89-99) se prodalo 130.000 nosičů. Absolutní postavení této kapely potvrdila v prosinci anketa Český slavík Mattoni, ve které LUCIE suverénně vyhrála kategorii skupin. 

     V dubnu 2000 se konečně uskutečnila dlouho odkládané koncertování na americké půdě. „Většina lidí, co tam žije, nejspíš není z dlouhého odloučení od domova tak úplně šťastná, takže když jim tam přijede zazpívat Český slavík a vítěz Mladé písně Gottwaldov, jsou z toho docela na větvi,“ zamýšlí se nad vystoupením pro chicagské krajany Robert Kodym.

     Roku 2000 vyšlo album Slunečnice, následované obligátním turné po českých a moravských městech. Jako zatím poslední řadová deska spatřila v říjnu 2002 světlo světa Dobrá kočzka která nemlsá.

     O měsíc později slavila Lucie úspěch svými dvěma koncerty. Koncert v bratislavském Národním divadle a koncert ve Státní opeře. O rok později vychází pražský koncert na 2cd s názvem Lucie v Opeře.

     Na počátku roku 2004 si Lucie svůj symfonický koncert zopakovala, tentokrát v Obecním domě v Praze. Zde navázali spolupráci s FOK. Ta pokračovala v červnu téhož roku, kdy s FOK vyjeli na turné. V té době vychází koncert ze Státní opery Praha na DVD.

     V roce 2005 odešel ze skupiny David Koller a od té doby skupina nevystupuje.


 

Ocenění celkem

Zlatý slavík

Český slavík
a Český slavík Mattoni

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

4

2

3

0

0

0

4

2

3

 

 
Oficiální webové stránky skupiny Lucie