• VÝSLEDKY ANKETY
  ROČNÍK 2016
 • SEBASTIAN
  singl Hvězdy
 • INTERVIEW
  s ředitelem M&M reality
 • ČESKÝ SLAVÍK MATTONI
  PO 20 LETECH V HDK
 • BARISTICKÝ KURZ
  S DALLMAYR
LIPO má nový klip
​Lipo v nočním klipu Vím, že jsi tam někde hledá krásnou Asiatku. Na podzim se chystá do klubů

Rapper Lipo připomíná svou druhou řadovou desku O duši novým videoklipem. Melancholickou skladbu Vím, že jsi tam někde zpracoval do obrazů úspěšný režisér Tomáš Kasal a výsledek se znovu liší od minulých klipů libereckého básníka před mikrofonem. Na podzim navíc vyrazí na klubové miniturné.
 
Videoklipu se z loňského alba O duši dočkala skladba Vím, že jsi tam někde, píseň o nenaplnitelné touze. Děj snímku byl citlivě zasazen do prostředí noční Prahy a vkusně dokresluje autentickou melancholickou atmosféru songu. Navozuje většině z nás tak dobře známý pocit, kdy někoho vidítě úplně všude... Lipo v něm pronásleduje krásnou Asiatku Togi. Nebo pronásleduje v představách ona jeho?
 
„Text písně je o touze, kterou nelze kvůli chybám z minulosti naplnit. Je to noční, lehce melancholická věc. Myslím, že si takových pár večerů prožila spousta z nás,“ říká Lipo. Ten se pro tentokrát rozhodl opustit režisérkou úlohu a dohled nad svým klipem vůbec poprvé svěřil někomu jnému. Oslovil zkušeného Tomáše Kasala (Ben Cristovao, Mandrage a další), který do jeho vizuální estetiky vnesl nový úhel pohledu.
 
Od předchozích výpravných klipů k singlům Město, co spí nebo Všechno má svůj čas je tentokrát výsledek o dost střídmější, ale o to víc vystihuje snovou až filmovou náladu loňské velmi osobní desky O duši. Natáčení probíhalo v Praze na Hanspaulce a na stanici metra Budějovická.
 
"Léta strávená vytvářením hudby i audiovizuální tvorby mě naučila, abych se vzdal pocitu, že musím mít vše pod absolutní kontrolou. Je pravda, že když píšu text, často se mi před očima už odvíjí různé obrazy. Na druhou stranu je dobré do kreativního procesu vpustit někoho jiného, který výsledek může obohatit svým pohledem na věc. I proto jsem oslovil Tomáše Kasala, od něhož se mi v minulosti řada klipů líbila,“ vysvětluje rapper svou volbu.
 
Ačkoliv už Lipo pracuje na nových písních a pomalu chystá své třetí řadové album, skladby z desky O duši pro něj mají univerzální a nadčasovou výpovědní hodnotu. Roční odstup jim přidal na síle a připomenout je chce nejen novým klipem, ale i klubovými koncerty. Na podzim proto vyrazí na miniturné, kde vedle svých největších hitů jako Ležím v tvé blízkosti, Do města přišla zima nebo Pořád jen to svoje představí i album O duši. Dojde určitě i na dosud nejúspěšnější albový singl Kruhy, jehož videoklip už na YouTube nastřádal přes 2,5 milionu zhlédnutí!

Termíny podzimních koncertů:

12.9. Praha - Ladronka Fest
18.9. Česká Lípa - KD Crystal
25.9. Děčín, Le Garage Noir
26.9. Praha - Mezi Ploty
3.10. Vysoké Mýto - M -Klub
20.10. Praha - La Loca
21.10 Plzeň - Anděl Café
14.10 Plzeň, Starý Plzenec – Hip Hop Night

Lipo - Vím, že jsi tam někde

lipo-icon.jpg lipo-o dusi-final-hires.jpg