• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ONLINE HRA
  s Vinařstvím Vajbar
 • Přidej se
  a splň si své sny
 • DERMACOL
  nový přítel Slavíků
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Karma
karma3.jpgTARA
Vlastní jméno:
Majda Suselj
Funkce: zpěvačka
Ostatní: bylo jí 21 let, když se přidala ke Karmě, dřív zpívala dva roky profesionálně

PIPI
Vlastní jméno:
Josip Miani
Funkce: klávesy
Vzor: Jean Michael Jarre, Vangelis, Kraftwerk, Enigma
Ostatní: hodně cestoval se svou předchozí skupinou. Hraje klasickou muziku, evergreeny, popové a rockové hity.

DJ NENO
Vlastní jméno: Nenad Čirjak
Ostatní: pracoval 15 let jako profesionální DJ a procestoval celou Evropu

MIRELA
Vlastní jméno: Mirela Zemcak
Ostatní: je učitelkou hry na klavír na základní škole. Zpočátku se skupinou zpívala, ale pak začala skládat texty a tak ji nahradila Tara.

Kde je znají: v Chorvatsku, Česku, Slovinsku, Itálii, Rakousku a Maďarsku. Je to skupina z Istrie  a říká si Karma. Nedávno vyšlo její třetí studio-album Malo Pomalo.


karma1.jpg     karma2.jpg

Skupina pochází z města Umag. Založili ji v roce 1999 Neno a Pipi, kteří spolu pracovali již od roku 1993. Velký vliv na ně měly právě diskotéky ze sousední Itálie. Právě proto se věnují elektronické hudbě.Vytvořili skupinu,která se právě vydala tímto směrem a jejich tvorba se podobá stylu Gigi D´Agostino, Scooter, Sash nebo skupinám jako Eifell 65.

Neno je velkým expertem v nových trendech taneční muziky. Pracuje již 15 let jako profesionální DJ a procestoval celou Evropu ve které hledal prvky do své tvorby. Taktéž Pipi procestoval Evropu s jeho předcházejícím projektem. Pipi, přezdíván také „jukebox“, je klávesista a hraje jak klasiku, tak pop i rock. Jeho idolem jsou Jean Michael Jarre, Vangelis, Kraftwerk a Enigma….

     Jediné co doposud potřebovali a neměli, byl zpěvák. Po složitém hledání nakonec vybrali Mirelu Zemcak. Dívku, která byla tou správnou pro jejich muziku. Mirela vyučuje na základní škole v Umagu hru na klavír. Ovšem začala psát texty pro jiné kapely, proto se rozhodli pro novou zpěvačku, kterou se stala dvacetitříletá dívka z Novigradu, Tara. Před  rokem 2000, kdy začala pro skupinu zpívat, byla již dva roky profesionální zpěvačkou. Tehdy vydali jejich první album o které se nejvíce zasloužil Menart. První singl s debutového alba Sedam Dana ‘Reci mi ne’ nezůstal nepovšimnut na taneční scéně. Fanoušci tanečních párty i DJové byli nadšeni. Kladná odezva jim dodala motivaci a další energii. Pár měsíců před vydáním alba Sedam Dana, Karma zazpívala právě tento singl na festivalu ve Splitu. Hit získal cenu za nejlepší hudební aranžmá.

Koncem srpna 2001 skupina Karma vydala album Sedam Dana, které obsahovalo šestnáct písniček a jedem remix. Většinu z nich vytvořili Neno a Pipi. Největší odezvu však přinesla cover verze hitů z 80 let v originále zpívané chorvatskými umělci ( „Stara Vremena“ od Novi Fosili, „Glavo luda“ od Zdravko Colic a „Zustavite zemlju“ od Prijavo Kazaliste).

     Víra v jejich vlastní kvality a množství vynaložené práce jim přinesla úspěch dokonce i za hranicemi Chorvatska. Velká podpora byla i ze strany jejich přátel z hudebního průmyslu. DJ Neno se objevil ve videoklipu „Za tvoje snene oci“. Je to mladý muž s tetováním na pravé ruce, který křičí:
Arriva, arriva, e arriva da lontano
Questa sensazione piano piano…

     Koncem září 2002 vydala Karma další album „Zavrti život“. Ve speciální limitované edici, dělané specielně pro DJe, byly přidány extended verze k některým písničkám. Toto vydání bylo okamžitě vyprodáno. Na albu je také remix písně Sedam dana z předchozího alba. Velkým hitem jejich fanoušků se stal hit „Prije nego mi haljinu svuces“. Stal se zároveň největším hitem léta, který ovládal hitparády v rádiích až do konce října. Druhý singl „Ako odes“ se stal hitem pro celou taneční scénu. Oba songy byly vysílány v rádiích a na TV stanicích. Video bylo natočeno Kerozinovým produkčním týmem a v pozadí je použito mnoho úžasných speciálních efektů.

     Skupina Karma vystoupila na slavnostním vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni 2003.