• VÝSLEDKY ANKETY
  ROČNÍK 2016
 • FOTOGALERIE 2016
  Český Slavík Mattoni
 • INTERVIEW
  s ředitelem M&M reality
 • ČESKÝ SLAVÍK MATTONI
  PO 20 LETECH V HDK
 • BARISTICKÝ KURZ
  S DALLMAYR
Český slavík Mattoni po dvaceti letech v Karlíně
Český slavík Mattoni po dvaceti letech v Karlíně

ekfoto1.jpgČeský slavík Mattoni má k Hudebnímu divadlu Karlín úzký vztah. V roce 1996, v prvním roce obnovené ankety o nejpopulárnějšího domácího zpěváka, zpěvačku a skupinu, se galakoncert odehrával právě v jeho sále. V dalších letech se sice přestěhoval do větší Státní opery Praha, ale v době její rekonstrukce se vrátil tam, odkud vyšel. "Nebyli jste sami," usmívá se ředitel divadla Egon Kulhánek."Na dobu rekonstrukce se sem přestěhoval celý soubor Státní opery."

Sladit dohromady muzikálové divadlo, operu a ještě příležitostné akce jako jsou galakoncerty Českého slavíka Mattoni nebo Andělů, to musí být hodně komplikované, že?
Těžké to je, ale dalo se to zvládnout. S akcemi typu Slavíků jsme počítali vždycky a Státní opeře jsme nabídli dny v týdnu, kdy jsme stejně nehráli. Střídá se tu sice několik týmů, ale jde to.

Veřejnost si pamatuje, že vaše divadlo bylo výrazně poškozeno při povodních v roce 2002.
Ano, většina divadla, jeviště, hlediště i zázemí byly úplně pod vodou. Ale jak to chodí, i to špatné je pro něco dobré. Muselo dojít k rekonstrukci, která by se jinak pořád odkládala. Ta z nás udělala jedno z nejmodernějších divadel v Praze.

Změnil se od té doby také repertoár divadla?
Určitě. Jak jeho celkové zaměření, tak systém rotace jednotlivých inscenací. Po experimentování s nekonečným počtem titulů v devadesátých letech se repertoár Hudebního divadla Karlín ustálil na nabídce šesti nebo sedmi inscenací. Ročně přibude jedna až dvě premiéry, které pak nahradí ty kusy, které jsou už ohrané.

Carmen z nich letos určitě nevypadne, že?
Carmen je náš momentálně největší hit. Pomalu se blížíme ke čtyřsté repríze, což znamená zhruba 360.000  diváků. To je ohromný úspěch. Ale plným právem. Lucie Bílá je v tom skvělá.

Co byste ještě doporučil potencionálním návštěvníkům?
Všechny muzikály jsou skvělé a pro starší generaci tu máme dvě operety, Mam´zelle Nitouche a Polská krev.

Čili klasika ze všech klasik největší!
Ano, ale opereta už není žánr pro mladé publikum. Pro ně máme jiný repertoár. Ať už jsou to legendy jako Jesus Christ Superstar, Dracula nebo novinky. Zrovna v těchto týdnech měl premiéru broadwayský muzikál Bonnie & Clyde.  A dobrý ohlas má také Addam´s Family s Lucií Bílou. Na jaro chystáme premiéru původního muzikálu s nejslavnějšími  písněmi Karla Gotta Čas růží.

Jak se díváte na to, že se k vám vrátil Český slavík?
Já myslím, že mu můžeme v dostatečné míře nabídnout to, co potřebuje. Ke Slavíkovi patří určitá noblesa a tu v našem divadle v plné míře najde. Je tu dobré zázemí pro televizní přenosy, takže galakoncert bude opravdu gala a určitě se bude divákům líbit. Na druhou stranu si myslím, že do našeho divadla takové akce patří. Jsme divadlo, které si váží české hudby. Takže je to vlastně organické spojení dvou subjektů, které míří stejným směrem.     


hdk.jpg