• VÝSLEDKY ANKETY
  ROČNÍK 2016
 • FOTOGALERIE 2016
  Český Slavík Mattoni
 • INTERVIEW
  s ředitelem M&M reality
 • ČESKÝ SLAVÍK MATTONI
  PO 20 LETECH V HDK
 • BARISTICKÝ KURZ
  S DALLMAYR
10 let nad vodou - festivaly, kniha a BONNIE & CLYDE - Hudební divadlo Karlín slaví!
10 let nad vodou - festivaly, kniha a BONNIE & CLYDE - Hudební divadlo Karlín slaví!

V říjnu 2016 uběhlo 10 let od znovuotevření zrekonstruované budovy Hudebního divadla Karlín, zničené povodněmi v roce 2002. K této příležitosti se divadlo rozhodlo podpořit tuto událost v létě, kdy orchestr, sbor a sólisti „obráželi“ s tím nejlepším z Hudebního divadla Karlín live hudební festivaly (Barvy léta, Benátská!, Keltská noc a Sázavafest) a na závěr samo uspořádalo na pražské náplavce open air ochutnávku a navíc představilo kostýmy připravovaného muzikálu Muzikál Bonnie and Clyde. Muzikálová gangsterka, plná napětí, vášně, romantiky a nadhledu nadchla inscenátory nejen notoricky známým příběhem, ale hlavně úchvatnou hudbou Franka Wildhorna, známého u nás již muzikály Jekyll a Hyde a především Carmen, kterou dosud divadlo uvádí a je stále beznadějně vyprodaná! Jeho hudba má lehkost, je melodická a pestrá a některé písně mají velmi pravděpodobně hitové ambice! Velká show s velkými sbory a taneční company, jak jsou na to diváci v tomto muzikálovém stánku zvyklí je i hvězdně obsazena, v hlavních rolích se objeví mj. Dasha, Markéta Procházková, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Jitka Schneiderová, Bára Skočdopolová, Bohouš Josef, David Kraus, Lukáš Kumpricht, Kamil Střihavka a v činoherních rolích třeba Ivana Andrlová, Mirka Pleštilová, Ilona Svobodová, Vladimír Beneš, Miloslav Mejzlík a Martin Zahálka.

foto3.jpgPremiéra Bonnie & Clyde proběhla 13. října tohoto roku, skoro na den přesně od znovuotevření. To proběhlo 12. 10. 2016 společně s premiérou muzikálu Producenti. Letošní premiéru ozdobil svou účastí autor Frank Wildhorn, jemuž byla v „karlínském chodníku slávy“, ve foyer divadla, odhalena jeho hvězda.
foto2.jpgK příležitosti výročí vydalo Hudební divadlo Karlín i výpravnou knihu mapující celou historii divadla od jeho vzniku v roce 1881 po dnešek. Knihu autora Pavla Bára „Hudební divadlo Karlín – Od varieté k muzikálu“ lze koupit v divadle a vybraných knihkupectví nebo on-line na www.hdk.cz.
hdk.jpg foto1.jpg foto4.jpg foto3.jpg foto2.jpg